22201C475KAR1-EM
KYOCERA AVX
Product No:
22201C475KAR1-EM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
-EM , NON FLIGHT ENGINEERING MOD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.69mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series Prototype, MIL-PRF-32535
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF