2220J0160395MDT
Knowles Syfer
Product No:
2220J0160395MDT
Description:
CAP CER 3.9UF 16V X7R 2220
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 3.9 µF