2220J0250563JFR
Knowles Syfer
Product No:
2220J0250563JFR
Description:
CAP CER 0.056UF 25V C0G/NP0 2220
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 0.056 µF