22UL1007STRVIO500
Remington Industries
Product No:
22UL1007STRVIO500
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG VIO 500'
In Stock : 37
User Guide
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.016" (0.41mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1007
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 300V
Jacket Color Violet
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.062" (1.57mm)