22UL1015TPCGRE250
Remington Industries
Product No:
22UL1015TPCGRE250
Description:
#22 UL1015 600V TOPCOAT GRE 250'
In Stock : 25
User Guide
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 600V
Jacket Color Green
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.094" (2.38mm)