22UL1015TPCVIO25
Remington Industries
Product No:
22UL1015TPCVIO25
Description:
#22 UL1015 600V TOPCOAT VIO 25'
In Stock : 50
User Guide
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 600V
Jacket Color Violet
Package Bag
Jacket (Insulation) Diameter 0.094" (2.38mm)