24-500-LPI
Signal Transformer
Product No:
24-500-LPI
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
PWR XFMR SEMI-TORO 12VA TH
User Guide
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 26.60mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 66.80mm L x 55.60mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1A, Series 500mA
Weight 0.75 lb (340.19 g)
Primary Winding(s) Dual
Series LPI
Type Semi-Toroidal
Power - Max 12VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 12V, Series 24V