243A11650XE
Conec
Product No:
243A11650XE
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 3
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP20
Voltage Rating 100 V
Contact Finish Thickness Flash
Current Rating (Amps) 3 A
Product Status Active
Convert To (Adapter End) D-Sub, 26 HD, Female
Includes 3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
Series 243A