2451/30GR-100
Daburn Electronics
Product No:
2451/30GR-100
Manufacturer:
Daburn Electronics
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG GRN 100'
User Guide
Operating Temperature -90°C ~ 250°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0034" (0.086mm)
Jacket (Insulation) Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Ratings -
Series 2451
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 300V
Mfr Daburn Electronics
Conductor Strand 7/38
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Green
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.019" (0.50mm)