24UL1015STRYEL250
Remington Industries
Product No:
24UL1015STRYEL250
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 250'
In Stock : 45
User Guide
Operating Temperature 105°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.030" (0.76mm)
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1015
Series -
Length 250.0' (76.2m)
Voltage 600V
Jacket Color Yellow
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.088" (2.24mm)