24UL1061STRYEL25
Remington Industries
Product No:
24UL1061STRYEL25
Description:
#24 UL1061 300V WIRE YEL 25'
In Stock : 47
User Guide
Operating Temperature 80°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings UL Style 1061
Series -
Length 25.00' (7.62m)
Voltage 300V
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.044" (1.12mm)