252AS500KDS
Ohmite
Product No:
252AS500KDS
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Description:
RES 50 OHM 10% 6W AXIAL
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.437" Dia x 2.126" L (11.10mm x 54.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 Ohms
Series 200
Power (Watts) 6W