Home / Memory / 25LC128-I/MF
minImg
25LC128-I/MF
Microchip Technology
Product No:
25LC128-I/MF
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
8-DFN-S (6x5)
Description:
IC EEPROM 128KBIT SPI 10MHZ 8DFN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface SPI
Memory Organization 16K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-DFN-S (6x5)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 128Kbit
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Technology EEPROM
Voltage - Supply 2.5V ~ 5.5V