Home / Oscillators / 25QHM53D0.5-46.49596
minImg
25QHM53D0.5-46.49596
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM53D0.5-46.49596
Description:
XTAL OSC SSXO 46.49596MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -0.50%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V