Home / Oscillators / 25QHM53D3.0-23.600
minImg
25QHM53D3.0-23.600
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHM53D3.0-23.600
Description:
XTAL OSC SSXO 23.6000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -3.00%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 23.6 MHz