Home / Oscillators / 25QHTF21-42.150-PD
minImg
25QHTF21-42.150-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF21-42.150-PD
Description:
42.15 MHz XO 2.5V 2.0X1.6 MM PD
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 25QHTF21
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVCMOS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 42.15 MHz