Home / Oscillators / 25QHTF32-1.670-PD
minImg
25QHTF32-1.670-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF32-1.670-PD
Description:
1.67 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 MM PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 21mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 1.67 MHz