Home / Oscillators / 25QHTF53-51.275-PD
minImg
25QHTF53-51.275-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
25QHTF53-51.275-PD
Description:
51.275 MHz XO 2.5V 5.0X3.2 MM PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 24mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 51.275 MHz