25SVP6R8M
Panasonic Electronic Components
Product No:
25SVP6R8M
Description:
CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 25V SMD
In Stock : 1374
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80mOhm
Ratings -
Series OS-CON™, SVP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6.8 µF