25SVPK33M
Panasonic Electronic Components
Product No:
25SVPK33M
Description:
CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V SMD
In Stock : 5549
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 41 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPK
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 820 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF