27.6SFMSJ31.5
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
27.6SFMSJ31.5
Description:
FUSE CARTRIDGE 31.5A 27.6KVAC
User Guide
Operating Temperature -
Applications -
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 31.5A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 25kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.992" Dia x 17.402" L (76.00mm x 442.00mm)