28B0616-000
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
28B0616-000
Description:
FERRITE CORE 310 OHM SOLID
In Stock : 27913
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Impedance @ Frequency 310Ohm @ 100MHz
Inner Dimension 0.275" Dia (6.99mm)
Material 28
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Ratings -
Design Solid
Series 28
Type Round
Length 1.125" (28.58mm)
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Outer Dimension 0.616" Dia (15.65mm)