28K401-500N5
Rosenberger
Product No:
28K401-500N5
Manufacturer:
Rosenberger
Description:
QMA PANEL JACK
User Guide
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Center Contact Material Beryllium Copper
Ingress Protection -
Mating Cycles 100
Voltage Rating 480 V
Product Status Active
Number of Ports 1
Mfr Rosenberger
Connector Type Jack, Female Socket
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
Mounting Type Panel Mount, Through Hole
Fastening Type Snap-On
Mounting Feature -
Series -
Cable Group -
Body Material Brass
Connector Style QMA
Housing Color Silver
Shield Termination Solder
Package Bulk
Body Finish White Bronze
Impedance 50Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 18 GHz