28R0880-000
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
28R0880-000
Description:
FERRITE CORE 187 OHM SOLID
In Stock : 7010
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Impedance @ Frequency 187Ohm @ 100MHz
Inner Dimension 0.551" W x 0.059" H (14.00mm x 1.50mm)
Material 28
Mounting Type Free Hanging
Product Status Active
Ratings -
Design Solid
Series 28
Type Flat
Length 0.750" (19.05mm)
Mfr Laird-Signal Integrity Products
Outer Dimension 0.880" W x 0.305" H (22.35mm x 7.75mm)