2R5TPG220M
Panasonic Electronic Components
Product No:
2R5TPG220M
Description:
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411
In Stock : 42500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B1G
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPG
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF