3015A-B-256-SS
RAF Electronic Hardware
Product No:
3015A-B-256-SS
Description:
5/32 RD X 3/32 LENGTH
In Stock : 446
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Diameter - Inside 0.098" (2.49mm)
Color -
Material Stainless Steel
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.156" (3.97mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.199" (5.05mm)
Between Board Height 0.094" (2.38mm)
Type Round Standoff
Mfr RAF Electronic Hardware
Plating -
Features -
Package Bulk
Screw, Thread Size #2-56
Threaded/Unthreaded Threaded
Base Product Number 3015A