Home / TVS Diodes / 30KPA150A-HRA
minImg
30KPA150A-HRA
Littelfuse Inc.
Product No:
30KPA150A-HRA
Description:
TVS DIODE 150VWM 233.4VC P600
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.8A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167.6V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series 30KPA-HRA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 233.4V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V