30KPA156C-B
Littelfuse Inc.
Product No:
30KPA156C-B
Description:
TVS DIODE 156VWM 257.25VC P600
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 164.71V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 30000W (30kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series 30KPA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 257.25V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 156V