30PTFESTRRED500
Remington Industries
Product No:
30PTFESTRRED500
Description:
HOOK-UP STRND 30AWG RED 500'
In Stock : 48
User Guide
Operating Temperature 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Ratings -
Series -
Length 500.0' (152.4m)
Voltage 600V
Jacket Color Red
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.032" (0.81mm)