32SEQP6R8M
Panasonic Electronic Components
Product No:
32SEQP6R8M
Description:
CAP ALUM POLY 6.8UF 20% 32V T/H
In Stock : 689
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 32 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series OS-CON™, SEQP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.4 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6.8 µF