3500-K20-10A
E-T-A
Product No:
3500-K20-10A
Manufacturer:
E-T-A
Description:
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Current Rating (Amps) 10A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 3500
Voltage Rating - DC 80 V
Voltage Rating - AC 250 V