3594-D-440-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
3594-D-440-S
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STEEL5/1
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Steel
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.313" (7.94mm) Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 1.415" (35.94mm)
Between Board Height 1.250" (31.75mm) 1 1/4"