35HNSP.125
Remington Industries
Product No:
35HNSP.125
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
#35 HVY MAG WIRE, 155C RED 2OZ
In Stock : 49
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Material Polyurethane (PU)
Package Box
Wire Gauge 35 AWG
Length - Approximate 1236.0' (377m)
Product Status Active
Jacket (Insulation) Diameter 0.007" (0.18mm)