35M-35M50+
Mini-Circuits
Product No:
35M-35M50+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
ADAPTER 3.5MM-M/3.5MM-M ROHS
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Center Contact Plating -
Dielectric Material -
Center Contact Material -
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Conversion Type Same Series
Center Gender Male to Male
Product Status Active
Convert To (Adapter End) 3.5mm Plug, Male Pin
Includes -
Mfr Mini-Circuits
Style Straight
Features -
Convert From (Adapter End) 3.5mm Plug, Male Pin
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Insertion Loss 0.10dB
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Threaded, Threaded
Adapter Type Plug to Plug
Mounting Feature -
Series -
Body Material Stainless Steel
Package Bag
Body Finish -
Impedance 50Ohm
Frequency - Max 34 GHz
Base Product Number -
Adapter Series 3.5mm to 3.5mm