35TZV22M5X6.1
Rubycon
Product No:
35TZV22M5X6.1
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
In Stock : 5833
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 54.4 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series TZV
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 170 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 700 mOhms