3754-C-256-AL
RAF Electronic Hardware
Product No:
3754-C-256-AL
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN ALUMINUM
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Aluminum
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.510" (12.95mm)
Between Board Height 0.375" (9.53mm) 3/8"