37HNSP.125
Remington Industries
Product No:
37HNSP.125
Manufacturer:
Remington Industries
Description:
#37 HVY MAG WIRE, 155C NAT 2OZ
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Mfr Remington Industries
Conductor Material Copper, Annealed Bare
Jacket (Insulation) Material Polyurethane (PU)
Package Box
Wire Gauge 37 AWG
Length - Approximate 1911.0' (582m)
Product Status Active
Jacket (Insulation) Diameter 0.006" (0.16mm)