381LX332M050H012
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
381LX332M050H012
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
In Stock : 1871
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3300 µF