382LX183M063A082
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
382LX183M063A082
Description:
CAP ALUM 18000UF 20% 63V SNAP
In Stock : 1120
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.228" (82.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Series 382LX
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 18000 µF