3852-C-440-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
3852-C-440-S
Description:
HEX SWAGE STANDOFFPLAIN STEEL1/4
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Steel
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 0.385" (9.78mm)
Between Board Height 0.250" (6.35mm) 1/4"