Home / Oscillators / 3QHM53C2.0-45.000
minImg
3QHM53C2.0-45.000
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM53C2.0-45.000
Description:
XTAL OSC SSXO 45.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth ±2.00%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 45 MHz