Home / Oscillators / 3QHM53D4.0-24.576
minImg
3QHM53D4.0-24.576
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHM53D4.0-24.576
Description:
XTAL OSC SSXO 24.5760MHZ CMOS
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -4.00%, Down Spread
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series QuikXO
Function Enable/Disable
Type SSXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS (Low EMI)
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 24.576 MHz