Home / Oscillators / 3QHTF53-25.1644-PD
minImg
3QHTF53-25.1644-PD
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
3QHTF53-25.1644-PD
Description:
25.1644 MHz XO 3.3V 5.0X3.2MM PD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 23mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 25.1644 MHz