3RA21201HD240BB4
Siemens
Product No:
3RA21201HD240BB4
Manufacturer:
Siemens
Description:
STARTER DOL FB S0 5.5-8A 24VDC S
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Current - Output 6.5A
Voltage - Load 690V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight -
Series SIRIUS
Type Module
Wattage - Load 3730 W
For Use With/Related Products -
Voltage - Supply 24VDC