Home / RF Shields / 40-CBSA-2.0X4.5X0.4
minImg
40-CBSA-2.0X4.5X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
40-CBSA-2.0X4.5X0.4
Description:
RF SHIELD 2" X 4.5" SMD
User Guide
Series 40-CBS
Length - Overall 4.500" (114.30mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 2.000" (50.80mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.400" (10.16mm)