Home / RF Shields / 40-CBSA-3.0X4.25X0.4
minImg
40-CBSA-3.0X4.25X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
40-CBSA-3.0X4.25X0.4
Description:
RF SHIELD 3" X 4.25" SMD
User Guide
Series 40-CBS
Length - Overall 4.250" (107.95mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 3.000" (76.20mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.400" (10.16mm)