Home / RF Shields / 40-CBSA-4.75X5.5X0.4
minImg
40-CBSA-4.75X5.5X0.4
Leader Tech Inc.
Product No:
40-CBSA-4.75X5.5X0.4
Description:
RF SHIELD 4.75" X 5.5" SMD
User Guide
Series 40-CBS
Length - Overall 5.500" (139.70mm)
Type Shield, 2-Piece
Width - Overall 4.750" (120.65mm)
Mfr Leader Tech Inc.
Ventilation Non-Vented
Height - Overall 0.400" (10.16mm)