4084AB51K00125
Laird Technologies EMI
Product No:
4084AB51K00125
Description:
GK NICU NRS PU V0 SQ
User Guide
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 73°F (23°C)
Shape Square
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Product Status Active
Series 51K
Type Fabric Over Foam
Length 1.250" (31.75mm)
Shelf Life Start -
Mfr Laird Technologies EMI
Plating -
Height 0.500" (12.70mm)
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Attachment Method -
Width 0.500" (12.70mm)