41-113FS-BD-12
Leader Tech Inc.
Product No:
41-113FS-BD-12
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
Description:
0.41 X 1.13 BD 12--FOLDED SERIES
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 121°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape -
Plating - Thickness -
Material Beryllium Copper
Product Status Active
Series -
Type Fingerstock
Length 12.000" (304.80mm)
Shelf Life Start -
Mfr Leader Tech Inc.
Plating Unplated
Height 0.410" (10.41mm)
Shelf Life -
Package Bulk
Attachment Method Adhesive
Width 1.130" (28.70mm)