4176AB51K08785
Laird Technologies EMI
Product No:
4176AB51K08785
Description:
GK NICU NRS PU V0 REC
User Guide
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 73°F (23°C)
Shape Rectangle
Plating - Thickness -
Material Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Product Status Active
Series 51K
Type Fabric Over Foam
Length 87.850" (223.14cm)
Shelf Life Start -
Mfr Laird Technologies EMI
Plating -
Height 0.394" (10.00mm)
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Attachment Method -
Width 0.787" (20.00mm)